Podchodzimy z troską i zaangażowaniem do każdego projektu, nawet tego najmniejszego. Kluczem do sukcesu jest dla nas umiejętne zarządzanie zadaniami podczas realizacji projektów budowy maszyn i urządzeń. Posiadamy dedykowany dział zarządzania projektami, który tworzą doświadczeni w konstrukcji i produkcji maszyn inżynierowie. Mając do dyspozycji odpowiednie narzędzia do planowania i śledzenia zadań, jesteśmy w stanie precyzyjnie kontrolować projekt i szybko reagować w przypadku niespodziewanych zmian.
Proces produkcji naszych maszyn zaczyna się od utworzenia harmonogramu, który zwykle przedstawiany jest w postaci wykresu Gantta. Na tym etapie określane są wszystkie istotne dla projektu zadania, często w rozbiciu na logiczne jednostki (np. stanowiska w linii montażowej czy stacje wchodzące w skład automatu montażowego). Każdemu zadaniu zostaje przypisana data startu i czas jego trwania wraz z powiązaniami logicznymi, tak aby uniknąć sytuacji, w której zbyt wcześnie zostają rozpoczęte niektóre zadania.
Do każdego zadania zostają przypisane także odpowiednie zasoby – zwykle są to osoby wykonujące bezpośrednio zadanie lub osoby odpowiedzialne za jego wykonanie przez podlegający im zespół.
Wszelkie postępy w pracy nad projektem odzwierciedlane są w harmonogramie w regularnych odstępach czasowych. Nieaktualne dane zostają automatycznie podświetlone, skutecznie przypominając o konieczności ich aktualizacji przez odpowiedzialne za nadzór osoby. Dodatkowo harmonogram może zostać udostępniony on-line Zamawiającemu, tak aby w każdej chwili mógł on dowiedzieć się o statusie swojego zamówienia czy nawet wprowadzić własne komentarze.
Praca z harmonogramem jest ważna, nie zastąpi jednak kontaktu z Zamawiającym nasz produkt. Pracownicy działu zarządzania projektem są w stałym kontakcie z Klientem, aby z jednej strony terminowo pozyskiwać niezbędne dane, z drugiej zaś odpowiadać na wszelkie zapytania i wyjaśniać otwarte punkty. W tym przypadku bardzo skuteczne okazuje się inne narzędzie – Open Issue List, które pozwala nam sprawnie wymieniać informacje z osobami prowadzącymi projekt od strony Klienta.
Gdy produkt jest gotowy, pracownicy działu zarządzania organizują odbiory techniczne oraz wszelkie inne działania, których celem jest pozytywne dla obu stron zamknięcie projektu.
Regularnie co tydzień spotykamy się online i rozmawiamy o punktach otwartych i przekazujemy, na jakim etapie projektu jesteśmy wraz z przeglądem modelu 3.
NASZE KOMPETENCJE
DIKO Polska posiada szerokie i wieloletnie kompetencje w wielu obszarach techniki automatyzacyjnej i budowy maszyn specjalnych. Jako nowoczesne, zorientowane na przyszłość przedsiębiorstwo jesteśmy w czołówce rozwoju technicznego całej branży.
wieloletnie doświadczenie w automatyce przemysłowej
szerokie grono specjalistów z zakresu konstrukcji, programowania, montażu czy zarządzania
regularna kontrola jakości naszych usług oraz poziomu bezpieczeństwa
szanujemy środowisko naturalne